Miasto Żywiec

09.06.2016

żywiecW naszym kraju nie brakuje pięknych miejsc, w których można spędzić zarówno całe wakacje, jak również wybrać się na weekendowy wypad. I wcale nie oznacza to, że trzeba jechać kilkaset kilometrów dalej. Każdy region obfituje przecież w atrakcje, których być może nawet dobrze nie znamy – w końcu nie na darmo tak popularne i prawdziwe jest stwierdzenie Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Tak na przykład mieszkańcy Śląska wybierają się do Zakopanego czy Karpacza, a przecież nieopodal mają perłę Beskidów czyli Żywiec. Jest to niewielkie miasteczko, zlokalizowane w Beskidach, nad Jeziorem Żywieckim, które jest prawdziwym marzeniem dla fanów wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Żywiec słynie również ze swojej wody mineralnej i z pysznego piwa, które jest bardzo mocno kojarzone z Polską.

Odwiedź perłę Beskidów

Dlaczego warto akurat tam wybrać się na kilka dni? Ponieważ odpoczniesz tutaj w otoczeniu wspaniałej przyrody, możesz również spędzić czas bardzo aktywnie – piesze czy rowerowe wycieczki po okolicznych szlakach górskich, kąpiele czy windsurfing a nawet narty czy skutery wodne – to wszystko oferuje ci właśnie Żywiec. Czeka również wycieczka po browarze połączona z degustacją. A do tego miasto oferuje pyszną kuchnią, w której serwują nie tylko beskidzkie przysmaki, jak również bogatą ofertę noclegową, spośród której każdy turysta z pewnością znajdzie coś dla siebie.