Jak wybierać pensjonat?

19.06.2016

domowa kuchniaBardzo dobrym biznesem jest biznes turystyczny. Ludzie zawsze będą podróżować, a co za tym idzie, zawsze będą poszukiwać noclegów. Jeśli więc jesteś takim szczęściarzem, że posiadasz działkę budowlaną w jednym z atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym kraju, to warto zastanowić się nad inwestycją, jaka będzie pensjonat. Owszem, nie jest to mała inwestycja i wymagać będzie potężnego nakładu gotówki, ale jeśli nasza działka ma naprawdę interesująca lokalizację, to koszty szybko zaczną się zwracać.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pensjonat w górach – chociażby w Żywcu, ponieważ zyski z niego można czerpać zarówno latem, jak i zimą. A również amatorów górskich wycieczek w wiosennej i jesiennej porze nie brakuje. O czym trzeba pamiętać, budując pensjonat? Że to specyficzny rodzaj obiektu noclegowego, który słynie przede wszystkim z domowej atmosfery. Owszem, nie musi to od razu oznaczać, że wraz z gośćmi macie zasiadać do wspólnych posiłków czy spędzać razem każdy wieczór, ale pokoje powinny być przytulne, a nie bezosobowe, jak to bywa w wielkich hotelach.

Skosztuj domowej kuchni

Pamiętaj również, że wielu pensjonariuszy będzie marzyło o domowej kuchni, dobrze więc, aby w waszym obiekcie istniała opcja wyżywienia – regionalne przysmaki spod reki tutejszej kucharki – to jedna z lepszych reklam. A skoro o reklamie mowa, to kiedy twój obiekt już powstanie, zostanie dopuszczony do użytku, to trzeba jeszcze zainwestować w reklamę. To bowiem ona jest dźwignią handlu i nie ma szans na sukces, jeśli przedsięwzięcie nie będzie odpowiednio zareklamowane.  Zwłaszcza w takiej branży jak turystyka, gdzie konkurencja jest ogromna. Musisz więc posiadać własną stronę internetową, gdzie potencjalni goście będą mogli obejrzeć galerię zdjęć obiektu i jego okolicy, musisz umieścić informacje o udogodnieniach w pokojach, o ciekawostkach w okolicy twojej miejscowości.

Warto również zainwestować w ogłoszenie w gazecie czy lokalnych mediach, no i nie można zapominać o stworzeniu profilu na portalach społecznościowych. Gdy to wszystko będzie już gotowe, można czekać na pierwszych gości, których warto skusić również jakąś promocją. I pamiętaj – nie będzie tak, że od razu twój nowy pensjonat będzie obłożony przez cały rok i kredyt zaciągnięty na jego budowę zacznie się sam spłacać. Musisz się uzbroić w cierpliwość – ten moment z pewnością nadejdzie, pod warunkiem że będziesz oferował gościom pobyt w naprawdę komfortowych warunkach i przyjaznej, domowej atmosferze – wtedy sukces gwarantowany.